Jak na romantický večer pro knihomola

Já si spíš než na Valentýna potrpím na máj pod třešní. A Helena je k přehnaným citovým výlevům imunní celoročně. I tak jsme se ale rozhodly využít blížící se svátek zamilovaných pro dobro věci. Když na to přijde, návod na knihomolský romantický večer se může hodit kdykoliv.

Za týden, na narozeniny vaší knihomolské polovičky, až budete potřebovat něco vyžehlit, anebo prostě jen tak. Protože love is all you need. A když k ní navíc přidáte books, platí to dvojnásob.

 

Milostný dopis

 

Prozradím vám tajemství: knihomolové rádi čtou. A pokud autorem toho, co čtou, bude navíc jejich milý, věřte, že jejich nadšení nebude znát mezí. Když to navíc pojmete hezky postaru, s dopisním papírem, perem a rukou (prosím, žádné dvojsmysly), je happy end (co jsem řekla!) zaručen.

 

 

Procházka

 

Procházka je romantika sama o sobě. Ještě ji ale povýšíte, pokud ji hodíte do literární noty. Vydejte se po stopách Franze Kafky, projděte se Malou stranou, stavte se u domu U Dvou slunců, dejte si pivo U zlatého tygra, kde sedával Hrabal.

 

Film

 

Na naše první rande mě můj muž vzal do kina na Pýchu a předsudek. A zatímco on spal, moje romantická duše se tetelila. Z toho vyplývá jediné. Obětujte se. Nikdy nevíte, jestli nevinné přetrpění maratónu všech filmových zpracování Na větrné hůrce neskončí o pár let později veselkou. A když budete mít štěstí a nebudete moc chrápat, bude tím gestem vaše milá tak uchvácena, že si třeba ani nevšimne, že je jediným divákem.

 

Večeře

 

Že láska prochází žaludkem, je léty ověřená pravda. Zapomeňte ale, že to za vás odmaká restaurace. Knihomolové jsou nároční a jejich fantazie nezná mezí. Ukažte, že ta vaše taky ne. Miluje vaše drahá Alenku v říši divů? Prostřete ve stylu kloboučníkova čajového dýchánku (jak na to, zjistíte tady). Je jejím oblíbencem Salinger (rostbíf), Kerouac (jablečný koláč) nebo Whitman (kávový dort)? Uvařte jejich oblíbené jídlo. Je fanouškem Jaye Gatsbyho nebo Harry Pottera? Vyhrabte recept na šampaňský koktejl a máslový ležák.

 

 

Bar

 

Pokud si na míchání lektvaru lásky sami nevěříte, tady už se cizí pomoc povoluje. Zšeřelá zákoutí nočních barů navíc probudí fantazii definitivně ve všech. Ani tady však nezapomeňte na přidanou knižní hodnotu. Bar and Books si o knihomilské dostaveníčko přímo říká a stylovou sázkou na jistotu je Hemingway.

 

Čtení

 

Jde do tuhého. Pokud jste protáčeli oči už nad filmovým odstavcem, doporučuji tenhle rovnou přeskočit. Ten je totiž jenom pro tvrdý hochy. Dobytí knihomolského srdce však zaručuje na plné čáře. Nechte svou nejmilejší vybrat její nejmilejší knihomilské místo (ušák, postel, vanu), vyberte její nejmilejší / romantickou / rozečtenou knížku. A kousek jí přečtěte. No tak, kluci, aspoň kapitolu. Uvidíte, že se rozplyne blahem.

 

Knihy

 

A pokud jó nevíte po čem sáhnout a chcete přijít s něčím vlastním, zabrat by mohly Milostné dopisy slavných mužů. Tolik k holčičí představě.

Když jsem se zeptala svého muže, navrhl Padesát odstínů šedi. Vskutku nevím, kam tím mířil.

 

 


Bereš Valentýna spíš s nadhledem?

Pak by se ti mohly hodit tipy na vyznání podle knižních hrdinů a literátů.

KLIKNI


 

(Visited 296 times, 1 visits today)

5 thoughts on “Jak na romantický večer pro knihomola”

  1. Na Valentýna se u nás doma nehraje, nikdo z nás není zvědavý na roztomilé medvídky s obřím srdcem a kýčovitě tvarované kytky. Navíc je nám tento svatý i způsob, jak se slaví, víceméně cizí.
    Nicméně trocha romantiky v decentním balení nemůže nikdy škodit. Doporučuji např. nový film Jima Jarmusche Paterson. Myslím, že každý, v kom zůstal aspoň malý kousek romantické duše, musí ocenit tuhle filmovou poctu obyčejnému životu neznámého básníka na malém městě. Ani stopa po depresi a násilí, žádné nadpřirozené jevy, a přesto se vnímavý divák nenudí. 🙂

  2. Moc hezký článek! 🙂 Můj přítel naštěstí také rád čte, a tak mu vůbec nevadí, že mi občas čte a nebo já jemu. Až po přečtení tohoto článku jsem si uvědomila, jak se obětuje. Jiný by to třeba neudělal.

    1. Díky! 🙂 Jestli rád čte, tak to snad jako oběť nevnímá 🙂 Můj muž má to, když mu čtu, asi tak podobně rád, jako když mu ráno vyprávím sny 😀

  3. 😀 😀 Nádherný článek, skvěle jsem se pobavila! 🙂 Přítel je poslední dobou větší knihomol než já, tak se asi v Tvém článku maličko inspiruju 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *