O PROJEKTU

O 89 Publishers

V roce 1971 založil Josef Škvorecký se Zdenou Salivarovou exilové nakladatelství ’68 Publishers zachraňující kvalitní československou literaturu. Nemalou měrou přispělo k barvité podobě literárního světa tak, jak ho dnes známe.

V roce 1989 se do posledních měsíců totality narodily zakladatelky tohoto projektu, které o mnoho let později spojila záliba v literatuře ve všech podobách a v roce 2016 vyústila založením knižního blogu.

V současnosti funguje 89 Publishers jako platforma sdružující generaci blogerů, recenzentů a dalších lidí točících se kolem knih, jejichž vášní je to, co bylo kdysi pro disidenty morální povinností – neustále udržovat diskuzi o literatuře živou, upřímnou a názorově pestrou.


Kdo stojí za projektem

01

Tereza Morávková je srdce našeho projektu. Trpí jen lehkou tachykardií. Občas o sobě polohlasem prohlásí, že je spisovatelka, a pak se sklopenýma očima a ruměncem ve tvářích čeká, jestli jí to někdo nevyvrátí. Z nepochopitelného důvodu kromě knížek miluje taky fotbal. Velkoryse to přehlížím. Mezi její otravné vlastnosti patří především do nebe volající optimismus spojený s naivní touhou měnit svět k lepšímu. Ale stačí jí sebrat všechny fotky koťátek, mývalů a osiřelých koloušků, nedat jí příležitost začít o Jane Austenové a stává se z ní vcelku snesitelný společník.

.


89publishers@gmail.com


www.facebook.com/89publishers


instagram.com/89publishers


kontakt

——————

(Visited 1 821 times, 1 visits today)