Jak uspořádat: Kloboučníkův čajový dýchánek

Jestli jste někdy přemýšleli nad tím, uspořádat zahradní party, léto je pro to ideální příležitost. A kdo by mohl být v tomhle směru lepším vzorem než Kloboučník, Březňák a Sedmispáč z Alenky v říši divů? Vzhůru na potrhlou čajovou společnost!

 

Snímek obrazovky 2016-07-14 v 20.50.50

 


MÍSTO

„Před domem byl pod stromem prostřený stůl a u něho Zajíc Březňák a Kloboučník pili čaj.“

 

Na zahradní slavnost by se celkem nabízela…počkat…zahrada. Když ale zahradu právě nemáte po ruce, můžete dýchánek stejně tak dobře uspořádat na balkóně, jako piknik v parku, anebo pod nejbližším stromem u vašeho domu. Představa, jak si dáváte čaj o páte, zatímco se kolem vás trousí otrávení lidé z práce, by potrhlosti celkem nahrávala.

 

ap1


 

JÍDLO

„Alenka dobře nevěděla, co na to odpovědět, tak si vzala trochu čaje a chleba s máslem a pak se obrátila na Plcha a opakovala svou otázku.“

Pořádání party ve stylu Alenky v říši divů má jednu nespornou výhodu. S jídlem si moc velké starosti dělat nemusíte. Ba právě naopak. Chcete-li svou společnost uctít, bohatě bude stačit chleba s máslem. Kdybyste se ale přeci chtěli rozšoupnout, můžete nabídnout pár hub nebo koláčků. Jen se pak nedivte, když budou mít vaši hosté krky jak žirafy.

ap2


 

PITÍ

„Nalejte si vína,“ řekl Zajíc Březňák povzbuzujícím tónem. Alenka se rozhlédla po stole, ale tam nebylo nic než čaj.

Rozhodnete-li se slavit podle Alenky, je třeba smířit se se skutečností, že na dýcháncích se alkoholu právě neholduje. Praví fajnšmekři se mohou pokusit o namíchání zmenšovacího nápoje s příchutí třešňového koláče, krupičné kaše, ananasu, pečené husy, čokolády a topinky s máslem. Zbytek se bude držet hlavního hesla dne: čaj, čaj, čaj.

ap3


 

TABULE

Stůl byl veliký, a ti tři se tísnili na jednom jeho konci. „Není místa! Není místa!“

Co jste ušetřili na jídle můžete směle vrazit do dekorací. Fantazii při výzdobě se meze nekladou. A čím více toho na stole bude, tím líp. A nezapomeňte dodržet zasedací pořádek!

p44


PROGRAM

„Umíte hrát kroket?“ Vojáci mlčeli a pohlíželi na Alenku, jelikož otázka zřejmě platila jí.

Tradiční Alenčin kroket se samozřejmě hraje s plameňáky a ježky, v případě nouze se ale můžete uchýlit k sušší variantě s holemi a koulí. V úvahu také přichází partička karet a až budete přepití čaje a přejedení chlebu s máslem, přesuňte dýchnek domů a uspořádejte filmový maratón Alenek v říši divů.

p5


 

CO NA SEBE

„Sundejte svůj klobouk,“ řekl král Kloboučníkovi.

Modrá je dobrá a u Alenky to platí dvojnásob. Povoleny jsou taktéž čelenky, punčochy, klobouky a kapesní hodinky. Čím bláznivější, tím lepší.

ap5

 


A pamatujte!

„Je pořád čas k svačině a my nemáme vůbec kdy umývat nádobí. Když je šálek špinavý, sedneme si o místo dál.“


Zdroj obrázků: Pinterest

 

 

 

(Visited 391 times, 1 visits today)

1 thought on “Jak uspořádat: Kloboučníkův čajový dýchánek”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *