Cafefin

Jsou kavárny, které mají styl. Jsou kavárny, které mají atmosféru. Jsou kavárny, které jsou pěkné. Jsou kavárny pro hipstery. Jsou kavárny na schůzky. Jsou kavárny na práci. Jsou kavárny na čtení. A pak je Cafefin.

 

Nevím, jak se jim to povedlo, ale jsem si jistá, že právě v tom spočívá cafefinské kouzlo. Je tu prostě něco od všeho. Ať sem vyrazíte za jakýmkoliv účelem, bude to vždycky to správné místo.

 

 

Je tu dvojstoleček. Pro schůzky s kamarády, dlouhé snídaně a pomalá kafe. S titěrnými kytičkami, hrnky s rýží a vařečkami.

 

 

Je tu dlouhý stůl u okna. Pro práci, pro focení, pro bezcílné okukování pouličních lidí. Pro klid. Pro náhodná setkání. Pro samotu. Pro labužnické usrkávání Kokosů na ledu.

 

Je tu obědový stůl. Pro skvělé vietnamské bagety bánh mì, obrovské křupavé saláty a bramboračky s koriandrem. Pro miniaturní koblížky. A pro chuť, která nemůže být ukojena, dokud nezkusíte od všeho kousek.

Je tu velký stůl. Pro lapání nápadů, pro inspiraci, pro sdílení. Pro šum kolemmluvících.

 

 

Je tu křesílko. Pro zaboření, pro knihu, pro odpoledne s domácí atmosférou.

 

Je to nové a přesto s chutí zaběhlosti. Je to rozmanité a přesto stylově jednotné. Je to rozverné a přesto precizní. Je to fresh a hip a všechno, co se dnes o podobných místech s oblibou říká, a přesto to má punc nenucenosti.

Žádný detail není ponechán náhodě a přitom to přesně tak působí.

Protože neznám jiné místo, kde by mohly barevné květované polštářky, gramofony a psací stroje, berlínské lampy, cihlové zdi, karafiáty a plecháčky v jedné místnosti působit harmonicky.

 

 

Asi to má co dočinění s tím, že to v té pražské kavárně zase jednou někdo dělá dobře a s láskou.

 

Takže jednoduše.

Jděte tam. Všimněte si cedulky „objednávky na baru“, ušetří vám to čas. Dejte si nějakou dobrotu. A podržte mi místo. Protože odhaduju, že za chvíli už si tam jen tak mezi stolečky vybírat nebudu.

 

 

 


Pracovně-čtecí podmínky:

WIFI: ano

JÍDLO: vietnamské, šmrncovní a dobré

KAFE: výborné

ALKOHOL: ne, ale zato maj Nemléko

OBSLUHA: v rozjezdu, lehce zapomnětlivá, ale milá (a komu by tady navíc vadilo čekat)Kudy? Tudy.

KLIKNI


(Visited 384 times, 1 visits today)

1 thought on “Cafefin”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *