Buď mým Valentýnem a táhni k čertu…

… aneb vyznání lásky po vzoru slavných literátů a knižních hrdinů.

Franz Kafka

Můj nejoblíbenější praktik romantiky. Po jeho vzoru si k sobě svou milou přivažte následovně: Označte ji jako lásku svého života, vyhýbejte se setkání s ní, pište jí zádumčivé dopisy, mějte po ruce výmluvy o neodkladných schůzkách zahrádkářského spolku, jeďte ji navštívit, označte ji za svůj zázrak, pište další zádumčivé dopisy plné výčtů svých chorob, vyhýbejte se setkání s ní.

Tip: Dokonalého stupně zmatení dosáhnete, pokud zmiňované proložíte žádostí o ruku.

 

Kateřina Minola

Hodně nadávejte. Buďte drzá. Nespoutaná. Vypěstujte si pověst tvrdohlavé panovačné fúrie. Nenechte si mluvit do života, odmítejte všechny nápadníky, ale v skrytu duše sněte o pravé lásce. Pak se podvolte největšímu despotovi, kterého potkáte. Nechte se zkrotit a vyhrajte titul nejposlušnější paninky v okolí.

Tip: Vyhněte se výrazu puťka použitím spojení dospělá žena.

 

Rodion Romanovič Raskolnikov

Tohle už je pro pokročilé. Vyberte si osobu, na které vám záleží nejvíc na světě. Vyvolejte v ní plané naděje na hezký večer, třeba tím, že ji necháte vám předčítat její oblíbené pasáže z knih. A pak ji s cynickým úšklebkem větu po větě vyvraťte, pozurážejte všechny postavy a znechuceně vyjádřete své pohoršení nad tím, jaký čte brak.

Tip: Ideální je, pokud je tou oblíbenou knihou Bible a vy budete moci pošlapat i víru dané osoby.

 

Ema Bovaryová

Pozvěte svého milého na večeři. Na baru mu kupte drink. Darujte mu drahé luxusní hodinky. Stravte spolu romantický víkend v Paříži. Zaplaťte. Nechte mu ušít oblek na míru. Pořiďte mu auto. Mluvte o nekonečné lásce. Kupte mu další hodinky.

Tip: Rozhodně se nenechte rozházet upomínkami z banky, to se určitě vyřeší…

 

Charles Bukowski

Propadněte libovolné závislosti své lásky. Dostaňte se společně do rauše. Hádejte se tak vášnivě, dokud na vás sousedi nezavolají policii. Napište nejnechutnější, nejperverznější a nejurážlivější prozaický text své doby. Veřejně prohlaste, že ona je vaší inspirací a předlohou.

Tip: Jednoznačně nejvhodnější vyznání pro staré panice.

 


Chceš si dopřát skutečnou knižní romantiku?

Návod na valentýnský večer pro knihomola najdeš tady.

KLIKNI


 

(Visited 167 times, 1 visits today)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *