Dvě v sobě

T.

Že je Helena literární snob, to už víme. Stačí se podívat na všechny její KunderyGrasse Houellebecqy. Aby se mi ale za mojí nevinnou a milou valentýnskou inspiraci mstila poezií, to už je fakt moc! Má jediný štěstí, že ji podala lidsky. A že mě pro ní vlastně nadchla. Sakra…


H.

Panebože, chvíli tu Terezu nehlídám a 89 Publishers se začíná plnit balastem: na Facebooku místo úvodní fotky kýč jako prase, na stránkách článek o Valentýnu. Tak to sorry, ale k tomu se nehlásím. Snad abych zase začala poctivějc přispívat…


T.

Kdyby se vám snad zdálo, že má Helena na celý stránce jen jeden článek, tak se vám to nezdá. Když zrovna nevysedává po kavárnách nebo nešulí čtení poslechem audioknih, do sbírání materiálu na články se právě nehrne.


H.

Přemluvit Terezu k něčemu novému je asi stejně jednoduché, jako udělat z tygra býložravce. Někdy se to ale podaří a pak se člověk může kochat například články jiných psavců, než nás dvou.


T.

Když si Helča přečetla 1913, byla z toho tak nadšená a mlela o tom tak neúnavně, až nám bylo všem líto ji přerušovat. Nemohli byste na chvilku převzít štafetu a přečíst si její recenzi? Ať s tím chvilku otravuje zas někoho jinýho?


H.

Léto je nenávratně pryč.
Z dovolené člověku zbyly dva dny, emailová schránka vykazuje známky bájného perpetuum mobile, na chodbách univerzity mě významně zdraví vedoucí diplomové práce a Tereza sadisticky odmítá můj návrh nového konceptu minimalistických příspěvků do 170 znaků.
Tak hlavně, že ona má dost času pozorovat kočky, obdivovat jeřabiny a drbat se za ušima. Mimochodem její provokativní příspěvek o pisálcích na venkově by se do 170 znaků klíďo vešel…

T.
Na podzim v nakladatelstvích vrcholí stres a Helena neví, kde jí hlava stojí. O bílé kávě, loupáku a líném probírání se texty nadějných autorů, jako o tom psala v Chatařích, si tak může na nějakou dobu nechat leda zdát.
 

H.
Já ti nevím, Terezo, ale není na čase si přiznat, že už ti dávno není náct?

H.
Ještě jednou se tady objeví taková hovadina, jako je Kloboučníkův čajový dýchánek
a Tereza se bude divit, jak rychle přijde o přístupové údaje ke stránkám… Ani bílí králíčci jí nezachrání.

(Visited 172 times, 1 visits today)